2024/12/30

Як ми турбувалися про мешканок і мешканців Харківщини у 2024 році

Ділимося підсумками від психологічного та гуманітарного напрямків

У 2024 ми гріли Харківщину — ментально та фізично, за допомогою нашого психологічного та гуманітарного напрямків.

Почнемо з результатів психологічного напрямку, який координувала Анастасія Ангелова.

🌈 Психологічна підтримка в дії:

Цього року ми активно працювали над забезпеченням психологічного добробуту жінок та ЛГБТ+ людей. У межах нашої програми компенсацій ми покривали витрати на психотерапію, що стало важливим кроком у підтримці ментального здоров’я спільноти.

Компенсували витрати 343 жінок та ЛГБТК+ людей на психотерапію: оплатили 1380 консультацій, загальною вартістю 1 431 666 грн.

Організували низку групових подій та брали участь в активностях на фестивалях, поширюючи знання про важливість психічного здоров’я. Крім того, проводили виїзні заходи в громадах та дружніх просторах, щоб охопити якомога більше людей.

Особливу увагу приділяли допомозі потерпілим від гендерно зумовленого насильства (ГЗН), готуючи висновки про їхній психічний стан.

🌈 Ключові події:

2 тренінги «Разом проти ГЗН» та 5 супервізій для 30 фахівчинь, які навчалися ефективній співпраці з правоохоронною системою.

2 фестивалі, присвячені ментальному та фізичному здоров’ю, які об’єднали понад 20 активностей та понад 200 відвідувачок.

Лекція про фейки, жорстокі новини та емоційну стійкість в умовах інформаційної війни, яка допомогла слухачкам знайти баланс у складні часи.

🌈 Відгуки: що кажуть про програму з компенсації психологічних послуг:

 «Нарешті на 37 році [життя] відчула себе НОРМАЛЬНОЮ. З'явилося відчуття внутрішньої опори, для якої мені ніхто не потрібен ззовні. І тільки зараз можу бути надійною і стабільною для власних дітей».
 «Консультації дають мені дуже багато, після них я наче приходжу до тями. Вони дійсно дуже підтримують, дають «опору під ногами».
«Кожну консультацію чекала з нетерпінням та під'єднувалася на сеанс з посмішкою».

Гуманітарним напрямком керувала Анна Романова.

Цього року ми зосередилися на забезпеченні тепла й комфорту для громад, що найбільше потребують допомоги. Зокрема, на Шевченкове — селищі в Харківській області, де до повномасштабного вторгнення росії проживало близько 19 700 людей.

Зараз жителі громади, зокрема жінки, стикаються з багатьма труднощами через зруйновану інфраструктуру. Постійні обстріли, перебої з електрикою та відсутність опалення значно ускладнюють їхнє життя.

Зими на Харківщині холодні й суворі. У січні 2024 року температура вночі опускалася до -15°C, що робить теплі речі, обігрівачі та належне взуття не розкішшю, а необхідністю.

Більшість жінок громади — це літні люди, які не завжди мають можливість придбати навіть базовий набір теплого одягу чи взуття. У таких умовах кожна допомога стає вкрай важливою, щоб забезпечити тепло та комфорт у найхолодніший період року.

🫂Ключові здобутки:

Утеплення в Шевченкове 2023–2024: роздали 441 набір підтримки, до яких увійшли обігрівачі, ковдри, ліхтарі, павербанки, взуття та теплі костюми.

Утеплення для ЛГБТК+ спільноти у Харкові: забезпечили сертифікатами 100 осіб.

Підтримка жінок Харкова: видали сертифікати для 81 жінки.

Додаткова програма утеплення для мешканців Куп’янщини: передали 149 теплих жіночих костюмів.

Також за підтримки ГО «Особлива майстерня — мистецтво для аутизму» ми допомогли військовим 23-ї бригади, надавши засоби гігієни: туалетний папір, мило, рідину для миття посуду та серветки.

🫂 Відгуки: що кажуть про підтримку жінки з Шевченкове:

«Дівчатка із ГО «ХЖО Сфера», добрий день. Хочу сказати всім вам – велике ДЯКУЮ. Минулої зими отримали ми з дочкою теплі костюми, взуття, ковдру, які зігрівають нас. Дуже вам вдячні. Процвітання вам, ХЖО Сфера».
«Я – Гончарова Тетяна, мені 47 років. Проживаю в с. Шевченкове Куп'янського прифронтового району. Торік отримала набори для утеплення від ГО «ХЖО Сфера», за що дуже вдячна. Костюм і взуття і досі виручають, в них дуже тепло. Все решта також в нагоді: і обігрівач, і ліхтар. Дякую за допомогу».

Дякуємо за підтримку нашим партнерам!

WPHF, Care, ActionAid, DEC, DANIDA, Kvinna till kvinna, DanChurchAid, People in need та УЖФ — ми змогли це завдяки вам.

Про інше — розповімо згодом. Не перемикайтеся, піклуйтеся про себе та не проходьте повз актуальні можливості.

Наразі діє програма індивідуальних психологічних консультацій для жінок та ЛГБТК+ спільноти Харківщини. Деталі та реєстрація — за посиланням.

останні новини