2023/04/21
щодо перейменування вулиці Плеханівської на честь героя України Георгія Тарасенка
25 березня, у роковину загибелі Героя України, командира добровольчого формування «Фрайкор» Георгія Тарасенка, який помер у боях за Харківську область у російсько-українській війні, мер Харкова Ігор Терехов повідомив про намір перейменування центральної вулиці міста, вулицю Плеханівську, на честь Георгія Тарасенка.
Визнаючи героїзм Георгія Тарасенка як громадянина України, який заплатив життям за свободу від окупанта, ми водночас не можемо стояти осторонь, коли у найважчий для країни час ініціюється перейменування вулиці на честь людини, яка є відповідальною за організацію серії нападів на журналістів, громадських активістів та на представниць ЛГБТК+ спільноти. Георгій Тарасенко був засновником праворадикальної організації "Фрайкор" і приймав участь в нападах на ґрунті ненависті. Серед великого переліку фактів, які вказують на пряму причетність Георгія Тарасенка до переслідувань та нападів на представників громадянського суспільства, зокрема, добре задокументованими є епізоди зриву та блокування публічних та закритих ЛГБТК+ заходів, напади на окремих активістів та активісток з ЛГБТК+ спільноти.
Детальніше ознайомитися з цими фактами можна у зверненні ГО ХЖО "Сфера" до харківського міського голови від 20 квітня 2023 року за посиланням:
Впевнені, що всім нам зрозуміло, що війна росії проти України була розпочата і триває не лише за українські землі. Війна була розв’язана росією через українські та європейські цінності свободи, рівності та демократії, через повагу нашої країни до людської гідності - фундаментального поняття доктрини прав людини.
Окремо хочемо засвідчити повагу до військових та цивільних людей, які заплатили високу ціну свого життя за майбутню перемогу України. Ми знаємо, як багато людей, зокрема, жителів та жительок Харкова, героїчно виборюють місто, область, країну. В усіх сферах військової та цивільної боротьби свій внесок роблять і представниці та представники ЛГБТК+спільноти.
Хочемо підкреслити важливість вивчення міжнародного досвіду вшанування пам‘яті загиблих. В епоху відкритих знань ми маємо можливість переймати досвід народів чи країн, які вже стикалися з потребою у вшануванні пам‘яті. Отже, ми можемо обирати найкращі практики та пристосовувати до наших реалій.