щорічний соціально-освітній проєкт, який вже протягом шести років реалізовується у Харкові
Його мета — висвітлення проблематики гендерної нерівності в Україні, розвіяння стереотипів щодо феміністичного руху, гендерного дискурсу та традицій святкування 8 березня, підтримка розвитку руху жінок за свої права й свободи.
На початку існування проєкту події проходили протягом першого тижня березня. Із його розвитком заходи стали проводитися протягом усього березня, що сприяло зміні назви на «Тижні жіночої солідарності» у 2020 році.
У рамках Тижнів жіночої солідарності проходять різноманітні просвітницькі заходи — лекції, дискусії, екскурсії, тату-марафони, кінопокази, тощо. Усі вони спрямовані на широку авдиторію аудиторію — як активних учасниць феміністського руху, так і тих, хто тільки цікавиться даною темою. Центральною подією ТЖС є мирна правозахисна хода Марш Жіночої Солідарності 8-го березня.
Кожного року організаторки обирають ключову тему, яка об’єднує усі заходи та є гаслом усього проєкту.
У 2015 році темою проєкту стала фраза «Стать-горизонталь». Протягом тижня відвідувачі подій дізнавалися про особливості жіночої реклами, вплив глянцевих журналів на еталон жіночого тіла, а також про практики феміністського спротиву. І навіть зварили мистецький «Борщ»!
ТЖС 2016 — «Харків. Березень. Всюди». 4 майстерні активістського плакату, 4 дискусії, 4 лекції і багато інших заходів було проведено задля знайомства мешканок Харкова з різними практиками реалізації справедливості та рівності. А 8 березня активістки пройшлися вулицями міста, щоб привернути увагу до проблеми насильства над жінками.
Тиждень Жіночої Солідарності 2017 присвячений економічній рівності жінок і чоловіків. Методом спротиву гендерній дискримінації обрано жіночу солідарність.Протягом тижня у межах ТЖС пройшла низка освітніх заходів – відкриті дискусії, круглі столи, лекції, зустрічі з медіа, акції та традиційний Марш Жіночої Солідарності.
Центральна тема ТЖС 2018 — «Жіноче тіло: різноманітність, сексуальність, безпека». Учасники та учасниці обговорювали експлуатацію жіночого тіла і сексуальності“ за згодою”, жіночий оргазм, життя жінок третього віку тощо. Гасло маршу — «Всі різні. Всі рівні».
Тиждень Жіночої Солідарності 2019 та його тема «Місце Жінки всюди». Учасники та учасниці низки заходів розмірковували про місце жінок у музиці, візуальному просторі, бізнесі, науці, громадському русі… Одним словом — всюди.
ТЖС 2020 пройшов під гаслом «Жінка на часі». Посилення ролі жінок у сфері безпеки, найкращі практики натхнення жінок та впровадження політики рівності в бізнесі, безпека жінки в умовах інформаційних війн та вплив жінок на бізнес-клімат в Україні — лише частина тем, що піднімалися організаторками.
Тижні Жіночої Солідарності 2021 — нова назва, нові теми, нові виклики. Муза або творчиня: чи має жінка право на театр? Вебкам: робота, експлуатація, насильство? Жінки і корпорації: де шукати підтримку та натхнення? Питань підіймалося багато, відповідей лунало не менше. А традиційний, шостий за ліком марш цього разу був присвячений медикиням та волонтеркам, які борються з пандемією коронавірусу.