Благодійний фест «Де брати сили?» відбудеться 16 березня у Харкові в рамках Тижнів Жіночої Солідарності за адресою: «Pintagon art-club», вул. Данилевського, 26. Фестиваль розпочнеться о 12:00 та завершиться о 19:00.
Фест з лекціями про відпочинок та відновлення, творчими майстернями, крамничкою та воркшопами від психологинь й інших експерток. Поговоримо про важливе в часи війни: як зважитися подбати про себе, де знайти внутрішні ресурси та як припинити відчувати за це провину. Фестиваль дружній до дітей, буде можливість залишити дитину в ігровому просторі.
Мета події – підтримати харків’янок, подітися із ними ресурсами та зібрати кошти на берці та тактичні шкарпетки для захисниць
Вхід на подію безоплатний, але фестиваль є благодійним, тому ми рекомендуємо донатити від 200 гривень.
Аби всім вистачило місця на лекторії та майстернях просимо зареєструватися на події.
Коли ви останній раз були на обстеженні у гінекологині? Які симптоми є тривожними, і як подбати про своє здоров’я? На лекції пригадаємо деякі знання з анатомії та розвіємо міфи про гінекологічні огляди, менструацію та контрацепцію.
Подію проведе Аліна Михайлова, лікарка акушер-гінеколог та лікарка ультразвукової діагностики.
Як швидко відновлювати енергію? Чи можливо покращити власний добробут навіть в умовах війни?
На майстерні ми поговоримо про те, як вправи з усвідомленості допомагають плекати добробут і психологічне здоров'я. Попрактикуємо майндфулнес для думок і для тіла, щоб краще поратись з нав'язливими думками, регулювати емоції, легше засинати, швидко відновлювати тіло.Захід буде цікавим як для тих хто вперше чує слово майндфулнес, так і для тих, хто вже свідомий щодо нього. А ті, хто вже практикує, зможуть декілька хвилин приділити собі та своєму відновленню.
Подію проведе Катерина Соломянова-Кирильчук, психологиня, поведінкова терапевтка.
Як працює наша психіка під час споживання новин? Як краще турбуватися про свій стан? Як впоратися з черговим повідомленням про біль, горе і втрати? На лекції разом дослідимо, як жорстокі новини впливають на нашу психіку і як можна себе підтримати.
На прикладі однієї з актуальних новин разом проаналізуємо наші реакції та опрацюємо ряд запитань, які допомагають "приборкати" рівень зростання неприємних емоцій. Лекцію проведе Уляна Бонцьо, психологиня, сексологиня, психотерапевтка з досвідом роботи з військовими та цивільними.
Відпочинок під час війни – не на час?
Чому зараз, коли дбати про себе є критичною необхідністю, це стає важче робити?
На лекції поговоримо про те, що відбувається з нашим організмом під впливом довготривалого стресу з нейробіологічної та психологічної точки зору. Обговоримо роль відпочинку й ресурсної активності у відновленні й стресостійкості, й чому це стає задачею з зірочкою. Та нарешті (!) навчимось давати раду перешкодам, об’єктивними та суб’єктивним, на шляху до відновлення.
Подію проведе Олександра Шелюг, клінічна психологиня, психотерапевтка, волонтерка.
Як радянська ідеологія досі впливає на нас і викривлює наше бачення свят? Звідки взялись це «свято весни та квітів»? Що сучасна російська гендерна дезінформація говорить про статус жінки у росії та Україні?
На цій події говоритимемо про справжню традицію 8го березня – старшу і різноманітнішу, ніж ми звикли її уявляти.
Подію проведе Пирожков Олександр, тренер з медіаграмотності з Детектор Медіа.
Дихання – один з основних методів швидкого заспокоєння. Але чи знаємо ми гарні техніки для цього?
На цій події ми дослідимо наше дихання, відчуємо його. Також дізнаємось кілька заспокійливих технік, потренуємо їх та спробуємо разом трохи відпочити. Надягайте зручний одяг та приходьте дбати про себе.
Захід проведе Марина Борозенцева, викладачка йоги.
Одним зі способів відновлення є пошук комфорту та спокій в тілі.
Періодичне розвантаження знов і знов включає природне балансування нервової системи та організму в цілому, дозволяє оновлювати ресурси, почуватися більш комфортно й продуктивно. На події перевіримо, в яких режимах та якостях постійно перебуваємо, а також де губимо ресурси та де їх можна віднайти.
Майстерню проведе Інна Фалькова, тілесно-орієнтована та соматична психотерапевтка, викладачка.
В’язання – медитативний процес, повторювані рухи повертають нам увагу та контроль.
Це також можливість зосередитися, зняти стрес та зануритися у процес творчості. Ви побачите, як ваші руки творять щось красиве та корисне, що може стати символом вашого внутрішнього спокою і рівноваги, а також залишиться з вами на згадку.
Подію проведе Єва Мазур, мисткиня та волонтерка.
Разом будемо пересаджувати спатифілум, відомий багатьом як «жіноче щастя». Поговоримо про його назви в різних культурах, дізнаємося секрети догляду і разом пересадимо рослину в ідеальний для її потреб субстрат.
Беріть з собою лише бажання творити – всі матеріали чекатимуть вас на локації (в тому числі й власна рослинка, яка поїде з вами додому).
Захід проведе Ксенія Плахтій, експертка з догляду за рослинами, власниця магазину кімнатних рослин Plantastic.
Мистецтво для душі – часто про заспокоєння та можливість медитативно зосередитись.
Пропонуємо долучитись до творчості власними руками, надихнутись та відпочити. Поговоримо про історію техніки гравіювання, а також надрукуємо власний малюнок з допомогою офортного преса.
Беріть з собою лише бажання творити – всі матеріали чекатимуть вас на локації.
Подію проведе Марія Христенко, художниця, ілюстраторка та волонтерка.
У складні воєнні часи всі ми багато працюємо, відкладаючи на потім плани, мрії й бажання. На фестивалі ви зможете створити колаж з власною картою бажань. Це дасть можливість повернути собі трохи натхнення й жаги до життя, згадавши про те, що ми любимо й цінуємо.
Завжди хотіли мати крутий мерч Сфери, але не знали, де його шукати? Завітайте до «Веселкової крамниці»! Значки, шкарпетки, футболки, листівки, наліпки, термоси, торбинки та багато іншого. А головне, 50% з кожної вашої покупки піде на збір на берці та тактичні шкарпетки для захисниць.