2023/08/18

Благодійний фестиваль «Єдині як ніколи»

Благодійний фестиваль «Єдині як ніколи» відбудеться 26 серпня у Харкові  за адресою: ЄрміловЦентр, майдан Свободи, 4. Фестиваль розпочнеться о 12:00 та завершиться о 21:00.

Мета події – зібрати кошти на коптери DJI Mavic 3 для аеророзвідки 5-ої Слобожанської бригади Національної гвардії України, а також поділитися корисними навичками та інформацією із громадою Харкова.

Вхід на подію хоч і вільний, але фестиваль є благодійним, тому ми рекомендуємо зробити мінімальний донат від 200 гривень.

Розпочнемо фестиваль з розхаращення та плетіння маскувальної сітки, продовжимо лекторієм та майстернями і на сам кінець завершимо виступами електронних музик. 🎶

Цьогоріч ХарківПрайд проходить під гаслом «Гуртуємося заради перемоги!», саме тому ми робимо цей благодійний фестиваль. Разом ми сила, а отже здатні і на коптери зібрати і перемогу наблизити.

Аби всім вистачило місця на лекторії та майстернях просимо зареєструватися на події.

*Важливо знати: ЄрміловЦентр є сертифікованим сховищем, тож у разі повітряних тривог ми вже будемо знаходитися в укритті.

Протягом фестивалю відбудуться такі події:

Зона розхаращення, 12:00 - 20:00

Маєте речі у гарному стані, проте зовсім не вдягаєте їх? А може навпаки потребуєте речей, бо зовсім немає чого вдягнути? Тоді вам сюди. Тут ви зможете віддати свої речі тим хто потребує. Чи навпаки взяти те чого вам не вистачає. Це не просто цікаво та безкоштовно, це ще й екологічно та корисно.

Лекторій, 13:15 - 17:00

· Робота патрульної поліції в умовах повномасштабної війни, 13:15 - 13:45

Матимемо нагоду поговорити про те, як змінилася робота патрульної поліції за останні півтори роки. З якими викликами вони стикаються під час повномасштабної війни? Як громада може співпрацювати з патрульною поліцією? У нас буде можливість поспілкуватися з начальницею Управління патрульної поліції в Харківській області пані Альоною Стрижак. Модеруватиме співорганізаторка ХарківПрайду, Анна Шаригіна.

· Сесія питань-відповідей: Як вберегти останні нервові клітини? 14:00 - 14:45

Ментальне здоров‘я — це розуміння процесів психіки, власних потреб і реакцій, які впливають на наші дії та думки. Як працює мозок та базові психічні процеси і чому важливо враховувати їх, коли відчуваємо неприємні емоції або спілкуємося з іншими людьми? Як допомогти собі та куди звертатись по допомогу, якщо дискомфорт триває понад три місяці? Як зрозуміти, що потрібні зміни? Та будь-які інші найнеочікуваніші ваші запитання про психологію і психіку.

На питання відповідатиме Уляна Бонцьо — психологиня, сексологиня, психотерапевтка, яка має досвід більш ніж 13 років. Працює з цивільними, військовими та їх родинами.

· Все що ви (не)хотіли знати про радіацію, 15:00 - 15:30

Наука про радіацію — цікава й непроста: вона об’єднує фізику, хімію, математику, біологію та сільське господарство, медицину й національну безпеку. А в Україні вона здебільшого асоціюється з аварією на ЧАЕС та окупованою ЗАЕС. То що ж таке ця радіація? Як на нас вплинула ЧАЕС? Чи варто перейматися щодо небезпеки на ЗАЕС, якщо ви живете у Харкові? А також всі інші запитання, що так турбують, ви зможете поставити на цій лекції.

Лекцію читатиме Катерина Шаванова  — кандидатка біологічних наук.  Популяризаторка наукових знань про Чорнобиль і радіацію. Співавторка книги «Страшне, прекрасне та потворне у Чорнобилі. Від катастрофи до лабораторії».

· Шлях крові до порятунку, 15:45 - 16:15

Агенти крові? Хто вони? Вампіри? Чому вони хочуть вашу кров?

Ви коли-небудь замислювалися над тим, як кров, яку здають донори, потрапляє до військових і рятує їм життя? А як відбувається взаємообмін крові між центрами під час війни? Чи можна розвивати донорство крові, при цьому не здаючи кров?

На всі ці запитання нам допоможуть відповісти агенти крові. Тож якщо ви вже давно цікавитесь донорством, але вас досі мучать сумніви та запитання – вам на цю лекцію.  

Допоможе розібратися в цій темі Софія Телішевська — комунікаційниця ГО «Агенти крові», волонтерка та донорка.

· Екологічна комунікація: Як підтримувати військових? 16:30 - 17:15

Що відбувається з психікою людини, яка проходить військову службу, бере участь в бойових діях? Як змінюються мислення й реакції? Чи можна подолати розрив у досвіді військових та цивільних? Що допоможе впоратися з ніяковістю й розгубленістю у спілкуванні, підтримати близьку людину та зберегти стосунки, щирі й справжні? Про все це, а також про принципи й техніки комунікації, які сприяють порозумінню, говоритимемо на лекції.

Лекцію читатиме Уляна Бонцьо — психологиня, сексологиня, психотерапевтка. Має досвід понад 13 років. Співпрацює з ГО «Асоціація родин захисників Азовсталі», БФ «ВетеранХаб», допомагає цивільним, військовим та їх родинам.

Майстерні, 12:00 – 20:00

· Перша психологічна допомога: Як турбуватись про себе, щоб вміти турбуватись про інших? 12:00 - 13:00

Існує думка, ніби дбати про себе – це егоїзм, щось погане й негідне. Адже поруч з нами стільки людей, яким потрібна допомога! Та правда в тому, що турбота про себе необхідна, аби турбуватись про інших, й одне неможливе без іншого. Для того, щоб якнайбільше людей дізнались про те, як правильно турбуватись про себе, пройде майстерня, де психологиня розповість та покаже на практиці дієві техніки самодопомоги.

Майстерню проведе Уляна Бонцьо — психологиня, сексологиня, психотерапевтка. Має досвід понад 13 років. Працює з цивільними, військовими та їх родинами.

· Перша домедична допомога: теорія і практика,  12:00 - 17:00

Знання правил першої домедичної допомоги та вміння швидко реагувати у випадку небезпеки зараз стало важливішим для українців, ніж більшість дипломів та сертифікатів. Тому для тих, хто хоче опанувати навички порятунку людей у надзвичайній ситуації, досвідчена інструкторка/досвідчений інструктор/досвідчені інструктори та інструкторки проведуть майстерню. Вони поділяться з вами знаннями теорії надання першої допомоги, практичними вміннями та проведуть навчання з медичними манекенами.

Майстерню проведуть представники та представниці Центру тактичної медицини «Схід».

· Беремо і плетемо: маскувальна сітка, 12:00 - 20:00

Маскувальна сітка — це покриття, що приховує військову техніку та позиції наших військових на фронті. Сітки не лише допомагають зберегти коштовну зброю, а й, що найголовніше, рятують життя бійців Збройних Сил України, адже приховують їх як під час відпочинку, так і під час виконання бойових завдань. На нашій майстерні досвідчені майстрині навчать навичок плетіння сіток та розкажуть, як можна долучитися до регулярної допомоги. А сплетена спільними зусиллями сітка вже найближчим часом захищатиме наші позиції.

Майстерню проводитимуть Андрій, Марічка та Яна, волонтерське угрупування «Щезник», що плетуть сітки для фронту вже понад 17 місяців.

· Веселкова мотанка, 13:00 - 15:00

Мотанка – традиційна українська лялька, секрети виготовлення якої передавалися з покоління в покоління. Мотанки використовувалися як хранительки найціннішого. На цій майстерні ми поєднаємо  традиційні елементи з сучасними техніками й матеріалами, аби власноруч створити оберіг наших цінностей, мрій та заповітних бажань.

Майстерню проведе Юлія Бубела — мисткиня, що міксує техніки та традиції.

Жива бібліотека, 15:00 - 17:00

Жива бібліотека – простір, подібний до справжньої бібліотеки, де книгами виступають живі люди з різним життєвим досвідом, знаннями й поглядами. Читачки й читачі слухають їх та ставлять питання, щоб дізнатися більше про їх досвід, думки й переживання. Діалог і взаємодія допомагають порозумінню й толерантності, розвінчують стереотипи, а також сприяють усвідомленню різноманіття та складності сучасного суспільства. Наші учасниці й учасники поділяться тим, які шляхи до Перемоги вони знайшли й продовжують шукати, з якими перепонами зустрілися та як долають їх.Книгами живої бібліотеки будуть Костянтин Андріїв, Мер'ям Йол, Олег Максим'юк, Аліна Шевченко.

Веселкова крамниця, 12:00 – 20:00

Завжди хотіли мати крутий мерч ХарківПрайду, але не знали, де його шукати? Завітайте до «Веселкової крамниці»! Значки, шкарпетки, футболки, листівки, наліпки, термоси, торбинки та багато іншого. А якщо поквапитеся, то навіть зможете прихопити останню квір-вишиванку! А головне, увесь прибуток з кожної вашої покупки піде на збір коштів для придбання квадрокоптерів DJI Mavic 3 для аеророзвідки 5-ої Слобожанської бригади Національної гвардії України.

Музична частина, 17:00 – 21:00

Музична частина має на меті підтримати, потішити та познайомити з цікавою і подекуди експериментальною музикою гостей події. Тож для вечірньої релаксації після важливих лекцій та майстер-класів ми запросили талановитих електронних музикантів: діджеїв Panghoud, Asket та діджейку Cristina, музика яких звучатиме протягом усього вечора. Крім електронних музик, на вас очікує дещо цікаве, про що ви дізнаєтеся згодом.

Лайнап уточнюється.

Інтерактивна фотозона “Думки Харкова”, 12:00 – 20:00

Ми всі є частинками Харкова. Кожна та кожен з нас створює це місто, можна сказати ми і є місто. Ми і є Харків. Тому на цій локації вас очікує банер, на якому можна буде залишити свої думки та мрії стосовна Харкова. Інструменти для ваших мальописів ми надамо. В якийсь момент цей банер перетвориться на фотозону, де всі охочі зможуть зробити собі фото на пам’ять.

Також на цій локації можна буде отримати світлину зроблену на поляроїд за донат від 200 грн на коптер для аеророзвідки.

Важливо ставитися із повагою до думок та мрій інших – не замальовувати та не писати багато, аби залишити вільне місце усім охочим. Давайте будемо добрими та позитивними, тому на фестивалі не місце мові ворожнечі, ставтеся із повагою до інших українців та українок.

останні новини