Заява щодо зриву лекції про ЛГБТ+ рух в Харкові

До уваги зацікавлених – офіційна заява активісток про вчорашню подію.
Просимо розповсюджувати і запрошуємо до обговорення у п’ятницю 16 лютого в Накипело

“Маємо право на голос і простір”: активістки ЛГБТ-руху

13 лютого 2018 року в Книгарня “Є” Харків о 19:00 почалася лекція активістки ГО “Харківське Жіноче об’єднання “Сфера” Анни Шаригіної ЛГБТ-рух в Україні та світі , яка мала на меті дискутувати досягнення, виклики та внесок ЛГБТ+руху у розвиток українського суспільства.

Забігаючи наперед, проанонсуємо: повторення лекції відбудеться 16 лютого, в п’ятницю, у медіацентрі Накипело (вул Свободи 7/9) о 19:00

За 15 хвилин після початку заходу група з приблизно 15 чоловіків, ввійшла до зали книгарні і, не маючи на те правових підстав, оголосила, що захід завершується.

Зауважимо, що захід було організовано за ініціативою книгарні Є, де освітні заходи відбуваються регулярно. Нам невідомі випадки, коли б на будь-яких інших подіях відвідувачі книгарні обурювалися, нібито захід їм заважає.

Представники та представниці Патрульної поліції Харківської області, які прибули на місце за викликом, відмовилися забезпечити право на мирне зібрання і запропонували відвідувачам та відвідувачкам заходу піти, щоб “не провокувати” опонентів.

Не маючи змогу гарантувати безпеку учасницям та учасникам, ми змушені були передчасно завершити зустріч.

З огляду на вищенаведене, ми, громадські активістки та активісти, люди, котрі були присутні на заході та слідкували за ним, –

оцінюємо дії радикального угрупування як чергову спробу наступу на свободу слова і свободу самовираження – цього разу методами психологічного тиску та фізичного домінування у просторі;

розглядаємо висловлювання нападників як мову ворожнечі і підбурювання до дискримінації, що є неприпустимим відповідно до чинного законодавства України;

нагадуємо, що аналогічні дії було вчинено в різних містах Україні на заходах, присвячених темі прав людини і недискримінації (наприклад, зрив лекції “Культуртриґери. Дискримінація в культурі та кіно” у Маріуполі або зрив презентації дитячої книжки “Майя та її мами” у Львові).

Ми переконані у необхідності подальшого проведення освітніх заходів, акцій, мирних зібрань – задля відстоювання досягнень українського суспільства у сфері демократії, прав людини, ґендерної рівності та подолання дискримінації.

Ми маємо право на голос і простір і цього року проведемо низку таких заходів, зокрема, проведемо лекцію “ЛГБТ+рух в Україні та світі”.

Ми закликаємо керівництво Національнальної поліції України уважно поставитися до нових викликів та забезпечити права громадян та громадянок на свободу слова, свободу самовираження та свободу мирних зібрань.

Також закликаємо всі громадські організації Харкова, активісток та активістів, наших колег і колежанок з інших регіонів України, з аналогічних та інших сфер правозахисної діяльності до солідарності та взаємної підтримки. Повага до людської гідності, усвідомлення цінності прав людини та забезпечення їх здійснення є новим викликом українському громадському руху – ми впевнені, що в цій боротьбі маємо об’єднати якнайширші зусилля.

Запрошуємо усіх, готових до діалогу, 16 лютого о 19:00 до медіацентру “Накипело” (вул. Свободи 7/9) – прослухати повторення лекції “ЛГБТ+рух в Україні та світі”. По закінченню лекції ми запрошуємо усіх поговорити про новітні стратегії різних суспільно-політичних рухів та спробувати знайти спосіб запрошення до конструктивного діалогу представників полярних ідеологій.

лекція ЛГБТ+рух в Україні та світі Харкiв 2018

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *