Тиждень Жіночої Солідарності 2017

Неделя Женской Солидарности Харьков 2017

Дата Час Тема Місце
01.03.2017 19:00 АКЦентр
пр. Гагаріна, 1, оф.2-25
02.03.2017 19:00 Студія 42
Палац Праці, 7 під, 2 пов.
03.03.2017 19:00 Кінотеатр 8 1/2
вул. Донця-Захаржевського, 6/8
04.03.2017 14:00 Урочисте відкриття Тижня Жіночої Солідарності. Жива бібліотека Гендер у роботі Філармонія
вул. Римарська, 21
05.03.2017 15:00 – 19:00 Марафон феміністичного татуювання СКЦ Автономія
майдан Героїв Небесної Сотні, 30
06.03.2017 19:00 Турбота та робота: баланс між працею та материнством. Вечірня кава для професіоналок. Пластилінова vorona
вул. Сумська, 17
07.03.2017 19:00 Гендерна рівність = економічна рівність? Продуктивна та репродуктивна праця Лакан
вул. Пушкінська, 74
08.03.2017 14:00 Марш Жіночої Солідарності. Вимагаємо 100%! Місце уточнюється
10.03.2017 19:00 proЖіночі читання Літературний музей
вул. Багалія, 6
11.03.2017 15:00 Інклюзивність та гендер: можливості для жінок з інвалідністю. Панельна дискусія Харків today
Мироносицька, 8
11.03.2017 19:00 Сім’я, дружня до жінки, або Які варіанти є у Берегині. Панельна дискусія КвірХоум Харків

Контакти:
Шаригіна Анна
+38063 1222054
https://www.facebook.com/spherewa/

ПРОГРАМА ЗАХОДІВ

image description

01 березня о 19:00
АКЦентр
пр. Гагаріна, 1, оф.2-25

МІСЦЯ ЖНОЧОЇ СИЛИ ХАРКОВА.

Поговоримо про жіночу силу та її вплив на міську архітектуру. Що відбувається, коли жінка виявляє насильство щодо міста? І як місто реагує, коли вона солідарна та занепокоєна потребами різних людей. Спробуємо перекласти урбаністичну мову на мову прав, злочинів та сили різних типів. Запрошуємо до дискусії, запитань та міркувань.

Євгенія Губкіна. Архітекторка, дослідниця, кураторка. Закінчила Харківську академію міського господарства за фахом “містобудівництво”, у тому числі аспірантуру. Магістерська та аспірантська наукові роботи стосувалия реабілітації та розвитку соцміста Харківського тракторобудівного заводу. Засновниця авангардного жіночого руху “Модерністки”.

image description

02 березня о 19:00
Студія 42
Палац Праці, 7 під, 2 пов.

ІНДУСТРІЯ СЕКС-РОБОТИ: ЖІНКИ І ВЛАДА.
Круглий стіл.

Мало хто так оточений міфами і соціальної стигмою, як жінки, залучені до секс-роботи.

Традиційний підхід зводиться до засудження їх за «аморальність», і це жорстко критикується прогресивними силами. Сьогодні ясно, що в питанні секс-роботи недоречно ані моралізувати, ані обмежувати міркування тільки однією позицією: як у будь-якому комплексному явищі, тут існує безліч зацікавлених сторін. Яким є погляд законодавства України та близьких до нас держав на секс-роботу, а яким – законодавств ЄС і США? Що з цього виходить на практиці і які виникають труднощі в правозастосуванні? Про що ми можемо дізнатися з особистих історій секс-працівниць щодо індустрії, клієнтів, правоохоронців? Як забезпечити дотримання прав людини, дати жінкам гідне життя? Нарешті, чому на Донбасі до секс-роботи масово залучаються підлітки, яку роль у цьому відіграє окупаційний уряд, а яку – українські військові?

Про все це вам розкажуть наші доповідачки.
Незважаючи на відмінність у думках, усі вони стоять на позиціях гуманізації і руйнування стигми. Хоча ми центруємося на жінках, ми визнаємо, що секс-працівниками також бувають чоловіки.

Вступне слово від координатора заходу Море Оранського, учасника проекту «Тиждень жіночої солідарності. Харків».

Проект документальної вистави про секс-працівниць. Маріам Агамян, активістка, театральна драматургиня, соавторка феміністського проекту «Мене бісіть», працює над документальною виставою спільно з дослідницею Галиною Ярмановою.

«Законодавство країн Східної Європи і Центральної Азії, що стосується прав секс-працівниць. Правова практика». Айгуль Муканова, коордінаторка Регіональної мережі правової допомоги людям, яких зачепила епідемія ВІЛ / СНІД.

«Законодавство і судова практика ЄС і США щодо секс-працівниць». Юлія Размєтаєва, к.ю.н., асистентка, НЮУ ім. Ярослава Мудрого.

«Секс заради виживання: проблема підліткової секс-роботи на Донбасі». Катерина Шутальова, кризовий психолог, співробітниця мобільної бригади проекту ЮНІСЕФ.

«Що насправді думають секс-працівниці про свою роботу, наскільки вона є для них важливою, які відчуття та переживання вона викликає. Чи треба секс-працівниць рятувати?». Наталя Ісаєва, директорка самоорганізації секс-працівниць «Легалайф-Україна», секс-працівниця з 15-річним стажем, правозахисниця.

3 марта просмотр фильма и дискуссия

НАВІЩО ЖІНКАМ СОЛІДАРНІСТЬ.
Дискусія навколо кіно.

Усі відвідувачки та відвідувачи зможуть подивитись та обговорити кіно “Жіноча “солідарність” (Польща, 2014) Марти Дзідо та Пьотра Шлівовського. Фільм наданий Міжнародним Фестивалем Документального Кіно DocudaysUA

Найкращі роки їхнього життя були попереду. У свої двадцять-тридцять замість того, щоб осісти і жити цілком мирним життям, вони вирішили повстати. Ті ж, проти кого вони повстали, намагалися знищити їхні шлюби. Погрожували запроторити їхніх дітей до дитячих будинків, або зробити з ними щось погане, якщо вони не погодяться співпрацювати зі спецслужбами. Їм пропонували переїздити до інших країн за умови, що вони утримаються від дій, які шкодять системі. Але ніщо їх не спинило.

Вхід вільний!

image description

04 березня о 14:00
Філармонія
вул. Римарська, 21

Урочисте відкриття Тижня Жіночої Солідарності. Жива бібліотека Гендер у роботі.

Відкриття Тижня Жіночої Солідарності цього року присвячено проблемі гендерної нерівності в економічній сфері та економічним можливостям жінок в Україні.

В рамках Живої Бібліотеки про (не)жіночі та (не)чоловічі професії познайомимось із книгами про такі гендеровані професії: начальниця служби безпеки, байкерка, балерон, диригентка, профемініст, директорка гендерного музею. А крім цього, на вас чекають сюрпризи, солодощі та анонси заходів Тижня.

Доєднуйтеся! Вхід вільний!

image description

05 березня о 15:00 – 19:00
СКЦ Автономія
майдан Героїв Небесної Сотні, 30

Колектив сквоту «Автономія» доєднується до Тижня Жіночої Солідарності та влаштовує у своїх стінах марафон феміністичного татуювання.

Вже 5го березня о 15:00 три майстри, які хочуть підтримати #ТЖС17 своєю самоорганізованою командою, чекатимуть на вас. Чотири години поспіль вони будуть забивати фарбу під шкіру тих, хто відчуває гостру потребу у фемінізмі.

Ми вже почали викладати ескізи та оголошуємо початок запису до їх авторів. За консенсусом з майстрами можливе втілення і ваших власних ідей.

Багато сварок точиться навколо дилеми — чи може татуювання бути політичним, або це – акт самоприкрашання та споживання краси?

Пропонуємо вам нарешті перейти від теорії до практики і дослідити це питання самостійно.

Ціна: вільна (тобто ви сплачуєте стільки, скільки вважаєте за потрібне)

image description

06 березня о 19:00
ластилінова vorona
вул. Сумська, 17

Турбота та робота:
ДЕ ЗНАЙТИ БАЛАНС МІЖ ПРАЦЕЮ ТА МАТЕРИНСТВОМ

Баланс між роботою та особистим життям люди цінують більше за гроші –про це свідчать провідні дослідження мотивації найманих працівниць та працівників.
Що таке робочі місця «дружні до сім’ї»? Якою може бути роль роботодавців та корпорацій у створенні таких місць? Що виграє компанія у результаті впровадження програм підтримки працівниць та працівників із сімейними обов’язками?
На фоні тиску ринку праці, появи так званих «несоціальних» робочих годин – праці у вихідні дні, понаднормової праці – сучасні практики турботи про дітей стають більш інтенсивними. Зазвичай турботу про сім’ю беруть на себе саме жінки, отже їх материнська праця стає більш напруженою. Зрештою, жінки виявляються затиснутими між приписами «інтенсивного материнства» та вимогами ринку праці, а баланс сім’ї та роботи перетворюється на справжній виклик.
Під час дискусії ми обговоримо те, які проблеми долають щодня матері, поєднуючи оплачувану працю та материнство, та про те, наскільки робочі місця в Україні є сприятливими для балансу сімейних обов’язків та роботи. А також ми спробуємо розібратись, які реальні можливості створення дружніх до сім’ї робочих місць.

Олена Стрельник, кандидатка соціологічних наук, ґендерна дослідниця, докторантка факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, стипендіатка програми Ендрю Карнеґі – гостьова дослідниця Мічиганського університету, США (січень-квітень 2016 р.). Авторка книги «Хороша мама встигає все»: материнство у фокусі соціології» («Критика», очікується у 2017 році), блоґерка.

БОНУС від організаторок: презентація всеукраїнського рейтингу «Індекс рівності» (ВГО «Точка Опори» (Київ)
Український Індекс корпоративної рівності (ІКР) – це національне дослідження корпоративної політики, правил та практик приватних компаній щодо підтримки рівності та різноманітності. Індекс включає дослідження заборони дискримінації за ознаками статі, інвалідності, сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

Проект «Тиждень жіночої солідарності» організований групою ініціативних жінок, ГО “Харківське Жіноче Об’єднання “Сфера” та реалізуєтьсяза підтримки Представництва Фонду ім.Гайнріха Бьолля в Україні та інших небайдужих партнерів.

Додатково
Український Індекс корпоративної рівності (ІКР) – це національне дослідження корпоративної політики, правил та практик приватних компаній щодо заборони дискримінації на робочому місці та підтримки рівності та різноманітності. Індекс включає дослідження заборони дискримінації за ознаками статі, інвалідності, сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.
Понад 150 компаній та організацій взяли участь у національному дослідженні «Індекс корпоративної рівності 2016». ІКР є потужним інструментом дослідження прогресу з протидії дискримінації на робочому місці серед представників бізнесу в Україні.
Кожен учасник Індексу демонструє політику компанії та конкретні практики щодо протидії дискримінації на робочому місці. Критерії ІКР є дорожньою картою бізнесу із впровадження сучасних демократичних стандартів у цій сфері (та значним чином ґрунтуються на відповідних директивах ради ЄС). Критерії індексу переглядаються кожні два роки./p>

image description

07 березня о 19:00
Лакан
вул. Пушкінська, 74

МОВА ПІДЕ ПРО:

– Сучасний розподі на продуктивну і допоміжну (репродуктивну) працю виник та розвивався разом із ринковою капіталістичною економікою. Чому так сталося, хто від цього виграли і хто програли? Як це закріпило патріархальні відносини у структурі сучасного суспільства?

– Водночас масовий вихід жінок на ринок праці у повоєнні роки, а також пов’язана з ним хвиля фемінізму, разом з робітничими рухами, призвела до виникнення “держави загального добробуту” у розвинених країнах. Її частиною стало і значне розвантаження жінки від репродуктивної праці через розвиток доступних мереж дитячих садків, системи освіти, соціальних служб.

– Однак повного балансу у розподілі репродуктивної праці між чоловіками і жінками не відбулося. Чому?

– Тенденції кількох останніх десятиліть із неоліберальним поворотом та його наступом на “державу загального добробуту” мають негативний вплив на усуспільнення репродуктивної праці.

– Шляхи для подолання нерівності у розподілі репродуктивної і продуктивної праці можуть бути різного ступеню радикальності та базуватися на різних ідеологічних баченнях: 1) відповідальне батьківство (ліберальний рівень) 2) прогресивне усуспільнення репродуктивної праці (соціал-демократичний рівень) 3) прирівнювання репродуктивної праці до продуктивної праці (соціал-радикальний рівень?).

А що обираєте/пропонуєте ви?

image description

08 березня о 14:00

Марш Жіночої Солідарності ВИМАГАЄМО 100%

8 березня о 14:00 у Харкові від скульптур невідомих матерів (по вул. Свободи, 26) розпочнеться Марш Жіночої Солідарності.
Як відомо, за одну і ту саму роботу жінки в Україні отримують на 30% меншу винагороду, ніж чоловіки. І це – лише один з багатьох прикладів гендерної дискримінації в економічній сфері. Жінки працюють нарівні з чоловіками, додатково виконують обслуговуючу роботу, доглядають дім, дітей, родичів – але все це досі лишається неоціненим. Саме тому гаслом цьогорічного маршу обрано «Вимагаємо 100%!».
Ми проти гендерних маркерів в роботі, бо професії, які вважаються «жіночими», є і низькооплачуваними.
Нам не подобаються питання про особисте життя на співбесідах та обмеження за статтю і віком у оголошеннях про вакансії!
Ми вважаємо протизаконними відмову в роботі та звільнення жінок на підставі їхнього материнства.

Ми вимагаємо від роботодавців – комерційних компаній та державних установ: створювати робочі міста, дружні до жінок та людей з сім’ями, надавати справедливі можливості при прийомі на роботу та у професійному розвитку
Ми вимагаємо від держави – на законодавчому рівні відмінити гендерно-обумовлені обмеження ( в Україні досі жінкам заборонено виконувати близько 500 видів робіт)

Ми вимагаємо 100% професій для жінок, 100% оплати праці, 100% кар’єрних можливостей!

Ми закликаємо усіх людей України звільнюватися від гендерних стереотипів, бо віримо, що жінка – не інкубатор, а чоловік – не гаманець! І ми всі потребуємо рівних економічних прав та справедливих можливостей.

І ми віримо, що мирна публічна акція Жіночої солідарності саме на часі задля актуалізації питання економічного розвитку усіх людей, незалежно від статі та гендеру!

Приєднуйся до Маршу Жіночої Солідарності!

image description

10 березня о 19:00
Літературний музей
вул. Багалія, 6

proЖіночі читання

Мало що надихає людей так само сильно і глибоко як слово. І так само мало де соціальні явища та процеси відображено більш яскраво та повно, ніж у літературі.

Не є виключенням і жіноче питання. Аналізуючи літературні твори різних країн та епох, ми можемо спостерігати еволюцію жіночих образів, соціальних ролей, представленості жінок серед авторів.

Тож, які літературні твори надихають сучасну українську жінку? Які уособлюють ідеї рівності, емансипаціі, соціальної активності?

Цікаво? Приходьте – почитаємо та поговоримо про жіноче!

image description

11 березня о 15:00
Харків today
Мироносицька, 8

Інклюзивність та гендер: можливості для жінок з інвалідністю. Панельна дискусія

Інклюзія особливо важлива для людей, які постійно стикаються з множинною дискримінацією. Жінки з інвалідністю є таким прикладом. У що перетворюється повсякденне життя, коли інвалідність перетинається із гендерною нерівністю? Чому жінки з деякими видами інвалідності і досі стикаються з проблемами обмеження їх репродуктивних прав? Які бар’єри створює суспільство по відношенню до жінок з інвалідністю та матерів дітей з інвалідністю? Які можливі форми інклюзії доцільні?

Під час відкритої дискусії поговоримо також і про економічні можливості жінок. Чому в Україні так мало жінок з інвалідністю, що займаються політикою, розвивають власний бізнес, беруть участь в житті громади, у прийнятті важливих рішень на різних рівнях, подорожують, будують кар’єру та змінюють світ? З якими бар’єрами вони стикаються, намагаючись відстоювати свої права та звертаючись до суду? Що українське суспільство, комерційні установи та держава можуть зробити прямо зараз, щоб жінки з інвалідністю стали більш видимими та вагомими в українському суспільстві?

Про все це та багато іншого під час заходу нам розкажуть з три доповідачки. Юлія Сачук, активістка правозахисного руху людей з інвалідністю, учасниця ініціативи Боротьба за права / Fight For Right. Валентина Бутенко, директорка центра реабілітації “Право выбору”, вчителька-тифлопедагог. Олена Уварова, к.ю.н., викладачка кафедри теорії держави і права НЮУ ім. Я.Мудрого, учасниця громадської і правозахисної діяльності.

Модерує дискусію Марія Ясеновська, Харківська обласна фундації “Громадська Альтернатива”, експертка з прав людини, одна з координаторок Коаліції проти дискримінації в Україні, організаторка Фестивалю ІнклюзіОн 2016 в Харкові.

image description

11 березня о 19:00
КвірХоум Харків

Сім’я, дружня до жінки, або Які варіанти є у Берегині. Панельна дискусія

Тиждень Жіночої Солідарності-2017: економічні можливості жінок

Тиждень Жіночої Солідарності – щорічний березневий соціально-освітній проект у Харкові, який привертає увагу суспільства до питань гендерної нерівності.

Можливо, комусь здається, що в Україні не існує дискримінації за ознакою статі та гендеру, а жінки уже досягли рівних прав і можливостей із чоловіками.

Проте, обслуговуючу працю досі називають «жіночою» і це наразі взагалі не сприймається суспільством як робота. «Вона сидить вдома», – говорять про жінку, яка виконує хатні і материнські обов’язки цілодобово і безкоштовно. І потім зазвичай люди додають, що це таке «жіноче призначення» і що у жінок є інстинкт бути матір’ю і берегинею.

В українському суспільстві досі є ті, хто вважають, що «жіноча» і «нежіноча» справи існують, а законодавці заборонили більше, ніж у 300 професіях «використання жіночої праці». Ми можемо легко сказати «прибиральниця», «медична сестра», «вчителька», але стидаємось і критикуємо вживання фемінітивів «президентка» і «директорка».

Відповідно до даних національної статистики, середня працівниця отримує заробітну плату, меншу на 30% від тієї, що отримує середній працівник.

Жінок об’єктивують у рекламі і використовують, щоб привернути увагу до продукту. В публічному просторі чоловіки продовжують говорити про те, що жінки «прикрашають» їхню реальність і слугують щоб когось розрадити.

Більшість з тих, хто залучені у секс-роботу в нашій країні – саме жінки, а дехто просто змушені продавати своє тіло військовим, щоб прогодувати дітей. Але це і досі «незручні» теми, про які не варто говорити у «чемному товаристві», тому ці жінки лишаються невидимими разом із своїми проблемами.

Жіноча соціалізація містить настанову на конкуренцію – нас змалечку навчають, що треба перемагати і долати на шляху до «перемоги» всіх, і одна одну.

Тиждень Жіночої Солідарності 2017 присвячений економічній рівності жінок і чоловіків. Методом спротиву гендерній дискримінації обрано жіночу солідарність.

Низка освітніх заходів – відкриті дискусії, круглі столи, лекції, зустрічі з медіа, акції та Марш Жіночої Солідарності – пройдуть у період з 01 по 12 березня у Харкові.

Проект «Тиждень жіночої солідарності» організований групою ініціативних людей, ГО «Харківське Жіноче Об’єднання “Сфера”», реалізується за підтримки Представництва Фонду ім.Гайнріха Бьолля в Україні та інших небайдужих партнерів.

Запрошуємо! Вхід на всі заходи вільний!

Анонс Недели Женской солидарности в Харькове 2017

Анонс Тижня Жіночої Солідарності у Харкові 2017

Top