Тиждень Жіночої Солідарності 2016

Неделя Женской Солидарности

ТИЖДЕНЬ ЖІНОЧОЇ СОЛІДАРНОСТІ

З 01 по 11 березня 2016 року

Захопливі освітні заходи для нас і про нас
Близько 10 експерток з усієї України
Близько 10 локацій
Марш Жіночої Солідарності проти насильства

Харків. Березень. Всюди.

Програма image description

Дата Час Тема Місце
01.03.2016 17:00 Конференц-зала Global Consulting Group вул. Сумська, 53
02.03.2016 16:00 Майстерня активістського плакату КвірХоум Харків
02.03.2016 19:00 арт-галерея “Бузок” вул. Сумська, 25, Оперний театр
03.03.2016 16:00 Майстерня активістського плакату КвірХоум Харків
03.03.2016 19:00 Книгарня Є вул. Сумська, 3
04.03.2016 16:00 Майстерня активістського плакату КвірХоум Харків, СКЦ Автономія Сквот
04.03.2016 19:00 Антікафе Обломовъ вул. М.Бажанова, 10
05.03.2016 14:00 В гостях у Центру гендерної культури та Гендерного музею. Координаторка – Тетяна Ісаєва. Центр Гендерної культури вул. Ковальська, 9. Мироносицкая, 57.
05.03.2016 19:00 The Cat in the High Castle time club, пров. Театральний, 10
06.03.2016 18:00 Антікафе Циферблат вул. Пушкінська, 74
07.03.2016 14:00 Майстерня активістського плакату КвірХоум Харків
08.03.2016 12:00 Місце уточнюється
10.03.2016 Відкрита дискусія: Інформаційний фон та повсякденність сучасної жінки. Лекторка – Белла Рапопорт. Соціологічний факультет ХНУ
11.03.2016 19:00 Презентація гендерної бібліотеки КвірХоум Харків
image description

01 березня о 17:00
Конференц-зал Global Consulting
вул. Сумська, 53

СВЯТО ВЕСНИ ТА КРАСИ АБО ЧОМУ І ЯК СВЯТКУЮТЬ 8 БЕРЕЗНЯ?.
Відкрита лекція.

«Любі наші жіночки! Поздоровляємо вас із цим прекрасним святом весни. Залишайтеся такими гарними усе життя – коханими, ніжними, привабливими. Радуйте нас завжди. А ми будемо дарувати вам на 8 березня квіти, косметику і свято щороку. (Але тільки один день на рік)…»

«Шановні жінки! Ми всі розуміємо, що у найскрутніші часи людства, саме жіночій половині доводиться долати щонайменше удвічі більше перешкод, ніж чоловікам, щоб досягти тих самих результатів. Тому сьогодні всі ми готові об’єднатися проти дискримінації за ознакою статі, задля того, щоб робити наше подальше життя більш повним і натхненим! Щоб жінки могли без упереджень, минаючи скляні стелі та липкі підлоги, потрапляти до найвищих лав суспільства, усіх гілок влади та отримувати гідну винагороду за свою працю…»

Як і хто може вітати жінок із 8 березня? Із чим вітають жінок у цей день? З чого усе почалося і у що перетворилося?

Чи існує жіноча солідарність? Проти або заради чого? Що може сказати жінка жінці у цей день?

Про це поговоримо на нашому заході

Лекторка: Шаригіна Анна. Мислителька та активістка. Подруга і мати. Віце-президентка Харківського Жіночого Об’єднання «Сфера». Закінчила аспірантуру при кафедрі філософії ХНАУ. Тренерка з гендерних студій різних проектів з 2006 року. Останні проекти: викладання теорії у «Школа толерантності» (Гендер-Зед, Заопріжжя), викладання дисциплін «Толерантність та недискримінація» та «Протидія домашньому насильству» (Патрульна поліція, Харків). Експертка з гендерних питань Представництва Фонду імені Г.Бьолля в Україні.

Проект Тиждень Жіночої Солідарності організовано ГО «ХЖО «Сфера» та реалізується різними харків’янками за підтримки представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні.

Звертайтеся із запитаннями: +38063 122 20 54; +38068 585 77 20

Вхід на всі заходи проекту – вільний

image description

02 березня о 19:00
Арт-галерея БУЗОК, будівля Оперного Театру
вул. Сумська, 25

НОВІТНЯ ЖІНОЧНІСТЬ В ЧАСИ ГЕНДЕРНОГО РОЗПАДУ.
Відкрита лекція.

Уявлення про гендерні ролі жінок та чоловіків не є фіксованими – вони змінюються разом з розвитком суспільства.

Україна після Майдану – це нуртуюче поле постійних змін, які мають і свій гендерний вимір. Колишні гендерні моделі (радянські, пострадянські) розпадаються, натомість створюються нові – сучасні, демократичні, європейські.

Для того, щоб краще зрозуміти цей процес, його вартує побачити в історичній перспективі. Тому ця лекція – захоплююча екскурсія гендерною історією України останнього століття, яка допоможе кожному та кожній усвідомлено творити рівноправне, щасливе майбутнє.

Лекторка: Тамара Злобіна. Закінчила Національний інститут стратегічних досліджень при Президенті України, кандидатка філософських наук. Більше десяти років працює з темами розвитку громадянського суспільства та інноваційного світогляду, гендерної рівності, фемінізму, сучасного мистецтва. Учасниця міжнародних тренінгів та дослідницьких проектів. Останні дослідження на гендерну тематику опубліковано у книзі New Imaginaries: Youthful Reinvention of Ukraine’s Cultural Paradigm (Нью-Йорк, 2015) та Гендерні дослідження. Проект «Донбаські студії» (Київ, 2015).

Проект Тиждень Жіночої Солідарності організовано ГО «ХЖО «Сфера» та реалізується різними харків’янками за підтримки представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні.

Звертайтеся із запитаннями: +38063 122 20 54; +38068 585 77 20

Вхід на всі заходи проекту – вільний

image description

03 березня о 19:00
Книгарня Є,
вул. Сумська, 3

МОВА, ЧУТЛИВА ДО ЖІНОК або ПРАКТИКИ ТА РЕСУРСИ ГЕНДЕРНОЇ ЛІНГВІСТИКИ.
Відкрита лекція.

«Президентка» чи «прибиральниця»? «Докторка» або «санітарка»? «Вихователька» чи «доцентка»?

Мова – як і родина, освіта, армія, культурно-соціальне середовище – є однією з інституцій влади – не вертикальної, що діє зверху вниз, а горизонтальної, децентралізованої, яка не належить конкретній особі, а є ніби розлитою в суспільстві, непомітною, проте надзвичайно впливовою щодо організації людського життя, формування світогляду та сегрегації людей за певними ознаками.

Мова відображає сьогоднішні реалії – патріархатне суспільство. Тому вона також вибудована навколо потреб чоловічого світу, адже мова і мислення взаємозумовлені: реальність відбивається в картині світу, а потім вербалізується у мові, і навпаки – поняття і уявлення про світ формуються через сприйняття певних мовних одиниць.

На лекції ми поговоримо про подолання андроцентризму й сексизму в мові, практики фемінізації та нейтралізації, утворення фемінітивів та зрушення мовної норми на шляху до гендерної рівності – непрості, але конче необхідні кроки.

Саме гендерночутлива мова є тим універсальним інструментом, який можна – і треба! – передусім використовувати для зміни дискримінаційного щодо жінок світоустрою.

Лекторка: Олена Малахова. Понад десять років працює у гендерній проблематиці, зокрема в аспектах гендеру в освіті й мові, викладає курс гендерної лінгвістики. Є літературною редакторкою видань Гендерного інформаційно-аналітичного центру «КРОНА», зокрема, журналу «Я». Уперше в українському онлайн-просторі здійснила лінгвістичну гендерну експертизу «Простір, вільний від дискримінації» контенту на сайті Національної (не)конференції EdCamp Ukraine та платформі продюсерів освіти П@Ель. У складі робочої групи з питань політики гендерної рівності та протидії дискримінації у сфері освіти Міністерства освіти і науки України ініціювала процедуру гендерної експертизи шкільних підручників, у тому числі – з урахуванням мовного аспекту.

Проект Тиждень Жіночої Солідарності організовано ГО «ХЖО «Сфера» та реалізується різними харків’янками за підтримки представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні.

Звертайтеся із запитаннями: +38063 122 20 54; +38068 585 77 20

Вхід на всі заходи проекту – вільний

image description

04 березня о 19:00
Антикафе Обломовъ,
вул.Маршала Бажанова, 10,

ЕМАНСИПАЦІЯ ЖІНКИ МЕТОДАМИ АРХІТЕКТУРИ.
Відкрита лекція.

У 20-і роки 20 століття пошук рішення «жіночого питання» знайшов своє відображення в архітектурі та містобудуванні.

Однією з безліч завдань архітекторів в СРСР була емансипація жінки архітектурними методами, реалізована в численних експериментальних житлових комплексах, розробці нових архітектурних типологій і будівництві планових міст. Основним інструментом реалізації даної програми часто була обрана доктрина «нового побуту», по якій жінка звільнялася від домашньої праці, а роль виховання і догляду за дитиною частково або повністю перекладалася на державу.

На прикладі соцміста «Новий Харків» (ХТЗ), соцміста Запоріжжя (6-е селище) та інших пам’ятників епохи Аванград Євгенія Губкіна розповість про основні ідеї та елементи програми «архітектурної» емансипації, її еволюції від теорії до реалізації.

Разом ми спробуємо дати оцінку результатам і сьогоденному стану спадщини архітектурно-соціальних експериментів даної епохи.

Лекторка: Євгенія Губкіна. Архітектор і дослідниця, куратор. Закінчила Харківську національну академію міського господарства за спеціальністю «Містобудування», після – аспірантуру. Магістерська і аспірантська наукові роботи стосувалися реабілітації та розвитку соцміста Харківського тракторного заводу, а також робітничих селищ сходу і півдня України. Співзасновниця громадської організації «Центр« Урбаністичні форми »(Київ). У 2012 – 2013 роках була розробницією і екскурсоводом маршруту «Лінійне місто» конференції міжнародної організації по документуванню і охороні спадщини архітектури сучасного руху DOCOMOMO. З 2012 року – консультантка галереї сучасного мистецтва Lenin (Запоріжжя) «Українських тижнів конструктивізму». У 2013 році створила авангардне жіночий рух «модерністської». У 2015 році її Архітектурний путівник по Славутичу вийшов окремим накладом у видавництві DOM Publishers в Німеччині.

Проект Тиждень Жіночої Солідарності організовано ГО «ХЖО «Сфера» та реалізується різними харків’янками за підтримки представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні.

Звертайтеся із запитаннями: +38063 122 20 54; +38068 585 77 20

Вхід на всі заходи проекту – вільний

image description

05 березня о 14:00
Центр гендерної культури,
вул. Ковальська (Кузнечная), 9

В ГОСТЯХ У ЦЕНТРІ ГЕНДЕРНОЇ КУЛЬТУРИ ТА ГЕНДЕРНОГО МУЗЕЮ

Серед усього розмаїття музеїв у світі останнім часом дедалі помітнішими стають жіночі та гендерні музеї, які наразі виступають чи не єдиними центрами збору та збереження інформації щодо жіночої історії, історії фемінізму та гендеру. Завдяки діяльності цих музеїв відновлюються забуті й пишуться нові сторінки цієї історії. Жіночі музеї, яких у світі понад 50, активно просувають у суспільстві й утілюють на практиці ідеї гендерної рівності. Своєю діяльністю вони підтримують жіночі дослідницькі та художні проекти, сприяють формуванню гендерної культури суспільства й виховують гендерну чутливість – здатність бачити прояви дискримінації за ознакою статі.

Такий музей є в нас у Харкові перший та поки що єдиний в Україні. Під керівництвом коодернаторки та засновниці музею, Татьяни Ісаєвої, в нас буде можливість відвідати музей у рамках Тижня жіночьої солідарності

Також, ми познайомимось та завітаємо у Центр гендерної культури – інноваційний центр інтерактивнї гендерної освіти, в нас буде можливість побачити виставку італійських художниць – «Жінка»

Координаторка музею. Татьяна Ісаєва.

Проект Тиждень Жіночої Солідарності организовано ГО «ХЖО «Сфера» та реалізовується різними харків’янками за підтримки представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні.

Звертайтеся із запитаннями та записом до музею: +38063 445 99 67; +38067 711 86 23 (Віра)

image description

05 марта в 19:00
The Cat in the High Castle time club
пров. Театральний 10

ЖЕНЩИНА И ВОЙНА.
Панельная дискуссия

Из женщин-участниц боевых действий широкой общественности, кажется, знакома только Надежда Савченко.

“Наши ребята”, “настоящие мужчины” – так мы привыкли воспринимать людей, воюющих в зоне АТО.

А сколько женщин на самом деле участвует в войне на Востоке Украины? Как получается, что мы о них почти ничего не слышали, и с какими серьезными общественными проблемами это связано? Получают ли женщины, вернувшиеся из зоны боевых действий, достойную благодарность от государства, или этого приходится добиваться? Что говорит международный опыт интеграции женщин в вооруженные силы?

Об этих и других вопросах мы приглашаем вас поговорить в рамках дискуссии «Женщина и Война» 05 марта в 19:00.

Координаторка музею. Татьяна Ісаєва.

Проект Тиждень Жіночої Солідарності организовано ГО «ХЖО «Сфера» та реалізовується різними харків’янками за підтримки представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні.

Звертайтеся із запитаннями та записом до музею: +38063 445 99 67; +38067 711 86 23 (Віра)

image description

06 березня о 19:00
Соціальний клуб Циферблат,
вул. Пушкінська, 74

МІСЦЕ ЖІНКИ В МІСТІ.
Відкрита дискусія

На сьогоднішній день ключовими питаннями у гендерному підході до формування міського простору є фактори комфортного та безпечного користування міською інфраструктурою та публічними просторами жінкою на усіх етапах її життя.

Чи може міське середовище бути ворожим чи дружнім по відношенню до жінки? Яку роль відіграє архітектура в проблемах емансипації? Як впливають встановлені моделі організації міста та його складових на повсякденність жінки з урахуванням та поза межами ролі матері?

Якщо ви хочете більше дізнатися про взаємовідносини жінки та міста сьогодні та в історичному контексті та маєте свою думку на цей рахунок, не пропустіть можливість провести вечір за невимушеною розмовою з такими ж небайдужими до цього питання учасницями дискусії.

Доповідачки:

Євгенія Губкіна. Архітекторка, дослідниця, кураторка. Магістерська та аспірантська наукові праці стосувалися реабілітації та розвитку соцміста Харківського тракторного заводу, а також робочих селищ сходу і півдня України. Співзасновнця громадської організації “Центр “Урбаністичні форми” (Київ). У 2013 році створила авангардний жіночий рух “Модерністки”. Сфера зацікавлень: архітектура модернізму, містобудування та планові міста, спадщина соцміст.

Помазанна Анна. представниця громадської організації “Центр “Урбаністичні форми”, студентка магістратури архітектурного факультету ХНУБА, практикуюча архітекторка з досвідом праці в Україні та Німеччини, до цього займалася також волонтерською діяльністю. Авторка наукових робіт з фокусом на переосмислення усталених архітектурних типологій та гендерний урбанізм.

Модераторка:

Шаригіна Анна. Мислителька та активістка. Подруга і мати. Віце-президентка Харківського Жіночого Об’єднання «Сфера». Закінчила аспірантуру при кафедрі філософії ХНАУ. Тренерка з гендерних студій різних проектів з 2006 року. Останні проекти: викладання теорії у «Школа толерантності» (Гендер-Зед, Заопріжжя), викладання дисциплін «Толерантність та недискримінація» та «Протидія домашньому насильству» (Патрульна поліція, Харків).

Проект Тиждень Жіночої Солідарності організовано ГО «ХЖО «Сфера» та реалізується різними харків’янками за підтримки представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні.

Звертайтеся із запитаннями: +38063 122 20 54; +38068 585 77 20

Вхід на всі заходи проекту – вільний

ПРЕС-АНОНС

У вівторок 8 березня о 12:00 у Харкові відбудеться Марш жіночої солідарності проти насильства. У день Восьмого березня активістки пройдуться вулицями міста, щоб привернути увагу до проблеми насильства над жінками. Акція розпочнеться о 12 годині на площі Рози Люксембург.

«Завдяки вуличній акції ми хотіли б зробити проблему насильства над жінками більш видимою. На жаль, сьогодні у нашому суспільстві прийнято замовчувати такі речі — говорити про них публічно є неприйнятним. Боячись осуду, жінки не «виносять сміття із хати», — переконані організаторки Маршу. Активістки наголошують, що в українському суспільстві існує небезпечна тенденція звинувачувати жертву насильства. Ця тенденція, на їхню думку, заважає жертвам насильства заявити про свій досвід через страх осуду.

Організаторки Маршу переконані, що найважливішими інструментами протидії насильству над жінками є виявлення фактів і жіноча солідарність. «У день Восьмого березня жінкам зазвичай нагадують про їхню привабливість, жіночність, дарують квіти й цукерки. Ми ж хочемо показати зворотній бік жіночого досвіду, який є не таким яскравим і про який майже не згадуть,» — заявляють організаторки. Вони переконані, що зробити проблему насильства над жінками більш видимою у суспільстві — просто необхідно, адже кожна третя жінка хоча б раз у житті була жертвою насильства.

Марш жіночої солідарності заплановано у рамках щорічної ініціативи «Тиждень жіночої солідарності», яка цього року триватиме у Харкові з 1 по 11 березня. Мета проекту «Тиждень жіночої солідарності» — розповісти про існуючі проблеми гендерної нерівності в Україні, познайомити мешканок міста с різними практиками реалізації справедливості та рівності, а також сприяти руху жінок за свої права та свободи.

Контакти:
Шаригіна Анна
+38063 1222054
www.sphere.org.ua
https://www.facebook.com/spherewa/

image description

Top