© Сфера 2008 - 2009 гг.
© Черныгина В.
- дизайн сайта
Все права защищены Законом Украины "Об авторском праве и смежных правах". Использование материалов допускается с разрешения авторов и обязательной ссылкой на web-сайт ХЖО "Сфера".

На сайте использованы фото известных моделей и фотографов. Все фото взяты из открытых источников.
 
 

Наприкінці 2008 року одна з активних учасниць харківського ЛБ-руху - Чернолихова Ірина – за підтримки ХЖО «Сфера» підготувала та надіслала свої роботи на конкурс «Різні погляди – наш спільний погляд», організований Коаліцією «Карат» у Польщі. На початку 2009 року виставка експонувалася у Варшаві. Протягом року виставка буде показана в інших країнах Європейського Союзу, зокрема, в містах Брюссель, Берлін, Братислава, Париж тощо. Роботи Ірини – єдині представляють Україну у каталозі виставки.

Метою цього Конкурсу було відображення стереотипів, які існують у світі відносно жінок та привернення уваги до соціально-економічного положення жінки у країнах Східної Європи, Центральної Азії та Балканського Півострова.
Організатор/к/ами Конкурсу було запропоновано кілька тем, і у Ірини відгукнулися дві. Спочатку виникла ідея у категорії «нежіночі професії» - презентувати серію фоторобіт із футбольного матчу команди «Жилстрой-1». Але існувала і інша важлива тема, яка цікавила фотомайстриню - не легалізовані гомосексуальні партнерства, які мають дітей.
Хотілося показати на Конкурсі серії фотографій з обох тем, але умови обмежували - лише одна тема для однієї авторки. Перед Іриною постав вибір, зробити який було майже неможливо, тому було прийняте рішення надіслати дві серії робіт під різними іменами. Другою «фотохудожницею» погодилася стати дівчина Ірини, з якою вони разом майже 10 років.
     Так і відправили дві серії фотографій від Ірини та Олени з Харькова: «Жінки, зайняті у нетрадиційній сфері діяльності, або професії» (6 фото) та «Економічне становище жінок в Україні» (3 фото)
Як повідомляють ІА «УНІАН» та Посольство Польщі в Україні, 23 січня 2009 р. у приміщенні бібліотеки Варшавського університету відбулась експозиція робіт переможниць/ ців конкурсу «Різні погляди - наш спільний погляд».
Зокрема про участь України говорять таке:
     •     Жюрі конкурсу отримало 138 фотографій від 40 учасниць із згаданих вище країн. Україну представляли 9 жінок різних професій з Києва, Одеси, Луганська, Харкова, Ялти, які підготували 38 робіт.
     •     Для фотовиставки «Різні погляди - наш спільний погляд» було відібрано роботи чотирьох учасниць з України. На думку членів жюрі роботи з України найбільш відповідали місії виставки – ламанню стереотипів щодо ролі жінки у суспільстві.

Отже, серія фотографій «Професійна діяльність -- футбол» 1

Хронометраж.
У цю серію включені шість фото професійного футбольного матчу між жіночими командами м. Харкова та м. Чернігова (Україна). Цей матч проходив на стадіоні ХТЗ у серпні 2008 року в рамках чемпіонату України серед професійних жіночих команд.
Деякі фото серії:

Женсикй футбол


Женский футбол в Харькове


Харьковский футбол


Опис фотографій та порядок їх подання.

Перше фото – про момент розігрування м’яча – визначення, яка з команд першою ним заволодіє.
Друге фото – про бокового арбітра (у російській та українській мовах немає жіночої форми назви цієї професії).
Третя фотографія про напружену боротьбу за володіння м’ячем, на яку спроможні футболістки.
Четверте фото – зображує головного арбітра – жінку.
П’яте фото про травму, яку отримала одна з гравців у боротьбі за перемогу команди.
Шосте фото про футбольних фанаток – невід’ємну частину гри.

Яке основне повідомлення цієї роботи?
Не дивлячись на відсутність жіночих форм та назв деяких професій, жінки працюють у цих сферах і досягають успіхів.

Серія фотографій «Наша сім’я – мама + мама + Я» 2

Хронометраж.
До цієї серії фотографій включені три фотографії лесбійської сім’ї. Дівчата разом планували дитину, і у них народився такий довгоочікуваний син. Тепер вони живуть у світі, плекаючи його.
Фото з серії:

Лесбийская семья


Опис фотографій та порядок їх подання.

Перше фото – сімейна бесіда у парку.
Друге фото – на гойдалці з мамами.
Третя фотографія про хлопця, оточеного материнською увагою та любов’ю.

Яке основне повідомлення цієї роботи?
Найважливіше для Дитини – любов матері – щира, глибока, від усього серця. Щастя дитини – це щастя близьких людей, які люблять його. Сім’я – це коли дві дорослих людини кохають одне одного і виховують у любові своїх дітей.

Іще про виставку можна прочитати:

На сайті Коаліції Карат
На сайті Посольства Польщі в Україні
На сайті ІА «Уніан»
На сайті львівських новин--------------------------------------------------------------------------------


авторка матеріалу: Шаригіна А.Б.

1 Всі права на використання фото належать Коаліції КАРАТ
2 Всі права на фото належать Коаліції «Карат»
ПОЧАТОК