Ми працюємо задля руху та розвитку.
Для нас важливо підтримувати Жіноче у Великому Сенсі та у відношенні до кожної Жінки, тому що ми впевнені, що Жінка має право почувати себе повноцінною у різноманітті своїх явлень соціуму.
Наша Організація підтримує Жіночі спільноти, які маргіналізує суспільство, тому що ми впевнені у рівності людей різних сексуальних орієнтацій.

Феміністичні студії

Проекти тем та питання для обговорення:

Тема та питання Дата
1.

Відомі жінки.

Жінки в політиці, науці, мистецтві, громадській діяльності, спорті.

деталі
01.12.12
2.

Формування гендеру – 1.

Звідки я знаю, що я жінка / чоловік? Способи конструювання гендерної ідентичності: у школі, в літературі, в рекламі.

деталі
15.12.12
3.

Формування гендеру – 2.

Як ідея гендеру підтримується суспільством? Жіночність та чоловічість у жінках та чоловіках. Гендерні обов’язки людини. Як бути поза гендером? Сексизм як інструмент управління гендером дорослої людини.

деталі
26.01.13
4.

Оксана Кісь. КОМУ В УКРАЇНІ ПОТРІБНА ЖІНОЧА ІСТОРІЯ?

Де були українські жінки у вирішальні моменти історії України? Що робили вони, коли руські князі закладали підвалини української держави та запроваджували християнство?

деталі
21.02.13
5.

Жіночий рух спротиву

Історія жіночого активізму. Стратегії сучасних емансипативних рухів в Україні: встроювання у систему або намагання вижити. Сенс радикального фемінізму та жіночої сепарації. Ставлення суспільства до жіночого і чоловічого активізму.

деталі
30.03.13
6.

Фемінізм, релігія, націоналізм

На цьому заході ми обговоримо теми релігії, націоналізму та фемінізму у їх взаємодії та взаємовпливі.

деталі
27.04.13
7.

Sex/уальності та стосунки кохання (частина перша): оргазм як соціальний феномен.

У разі, якщо мова іде про секс між двома (або більше) людьми, оргазм уже не належить одній особі...

В умовах, коли тіло є інструментом контролю, механізмом впровадження владного знання - невже оргазм все іще має тільки інтимне значення?

Цю студію ми присвятимо обговоренню оргазму як соціального феномену.

А безпосередньо предметом обговорення стане фільм італійського режисера "Фальшивий оргазм" (Fake Orgasm)

деталі
01.06.13
8.

Феміністична Студія 08: На межі сексуальності та...

Ця Студія продовжує непросту тему сексуальності у фреймі гендерних та феміністичних досліджень.
Ми будемо обговорювати доповіді:
Невидима і невизнана інтерсексуальність
Секс-позитивний фемінізм
Найпоширеніші питання до транссексуалок/ів

деталі
06.07.13
9.

Презентація анархо-феміністичного зина "Молот Відьом"

У рамках проекту Харківські Феміністичні Студії відбудеться презентація другого номера анархо-феміністського зина "Молот Відьом": і про те, що повинно хвилювати кожну і кожного.

деталі
9.07.13
10.

Сексуальність має історію: етнографія статевого життя в Україні:

Зазвичай сексуальність розглядають як щось вроджене і незмінне, що підпорядковано природі. Найчастіше не викликає сумніву, що сексуальність є природною.

Твердження про те, що сексуальність має історію, пропонує поглянути на неї з іншого, менш очевидного боку, і поставити інші, можливо менш очевидні питання. Якщо сексуальність має історію, значить вона залежить від культури, обумовлена культурою. Але скільки в сексуальності лишається від природи, якщо вона визначається культурою? Коли наполягають на “природності” певної сексуальності й неприродності іншої, то чи не намагаються тоді “натуралізуати” культурне в ній?

Яким було статеве життя населення України сто, двісті, триста років тому? Чому так міфологізована в наших очах, людей ХХІ століття, сексуальність в українських селах ХІХ століття? В чому причина такої міфологізації, звідки вона походить? Чи є політичними причини такої міфологізації? Наскільки взагалі сексуальність не тільки культурна, але й політична?

Запрошуємо пофілософувати на ці питання разом з Марією Маєрчик. В ході бесіди відбудеться презентація збірки статей “Етнографія статевого життя і тілесності”, що вийшла друком у Києві у 2013 році під редакцією Олени Боряк і Марії Маєрчик.

деталі
15.07.13
11.

Жіноча робота

1. Дискримінація жінок на роботі та антидискримінативні заходи, що запроваджені у світовій практиці.

2. Репродуктивна праця жінок.

3. Домашня праця.

за участю Тамари Марценюк

деталі
14.09.13
12.

Полі...

1. Концепція поліамурності.

2. Різномаїття сімей та партнерств.

3. Критика моногамії за Енгельсом.

деталі
05.10.13
13.

Феміністична Студія: як справи твої, громадянко України?

Ми впевнені, що багато хто обговорює сучасні політичні події у своїх кухнях. Ми знаємо, що непросто публічно говорити про свою громадську активність - якою б значущою насправді вона б не була. Ми запрошуємо на цю студію усіх хто може/хоче/має що сказати та/або хотіла б послухати інших. для цього ми пропонуємо простір - фізичний (приміщення) та комунікаційний. Крім цього, ми забезпечимо емоційну безпеку цього простору - відсутність особистісної критики - за рахунок модерації. Приходьте! Давайте продовжимо створювати власні смисли та знання.

деталі
23.02.14
14.

Дайджест соціальної реклами: жіночий контекст.

15.

Образ жінки у різних культурах світу: як жінки стають «справжніми».

Хто така «справжня жінка»? Як змінювалось у часі уявлення про «ідеальну» жінку? Як змінювались у часі презентації жінки? Яким було ставлення до жінки у різні періоди історії? У різних культурах? Ставлення до жінки в залежності від релігійності суспільства. Що «прикрашає» жіноче тіло – макіяж, татуювання, волосся на тілі тощо.

16.

Пригнічення жінок.

Порнографія та проституція, як сучасні (найдавніші) форми насильства над жінками. Привілеї чоловіків у сучасному суспільстві.

17.

Жінка жінці – хто?

Мізогінія серед жінок. Травля у сестринському русі. Чи є справді «нормальними» (природніми) стосунки конкуренції між жінками. «Жіноча» дружба.

18.

Третя хвиля фемінізму. Постколоніальні дослідження.

19.

Жіноча освіта.

Історія освіти жінок. Жіноча роль у освіті. Який вплив здійснюють жінки в освіті? Як впливає освіта на жінок?