Марш Жіночої Солідарності

8-го березня відбувся «Марш жіночої солідарності» – найбільш видима подія на підтримку жінок у Харкові. До пішої ходи центром міста доєдналося понад півтисячі учасників та учасниць. Цього року Марш відбувся вшосте і пройшов на підтримку жінок, які опинилися на передовій пандемії. 

Метою цьогорічного маршу є привернення уваги до порушення прав жінок, які опинилися на передовій пандемії. Також на порядку денному акції проблеми безпеки у місті для жінок та розслідування насилля над громадськими активістками. На початку маршу учасниці скандували: «‎Хто замовив Катю Гандзюк?» 

З площі Свободи учасниці та учасники з плакатами з феміністськими закликами рушили вулицею Сумською, щоб дійти до площі Конституції. Йдучи вулицею, вони скандували: «‎Моє тіло — моє діло», «‎Свобода. Рівність. Сестринство», «‎Місце жінки — всюди», «‎Рівна праця — рівна оплата», «Вільна жінка — вільна країна». До маршу долучилися громадські організації та ініціативні групи, зокрема, жінки організували перформанс про невидиму обслуговуючу працю 

«Ми сьогодні зібралися, щоб поговорити про тих жінок, які у період пандемії продовжують виконувати соціально значущу, проте, часто “непрестижну” та низькооплачувану працю. Ми розуміємо, що саме вони опинилися на передовій боротьби з пандемією. Також ми сьогодні ми наголошуємо на проблемі гендерно обумовленого насильства в Україні, виступаємо проти політичних переслідувань активісток та солідаризуємося з жінками Польщі у боротьбі за їхні права на власне тіло.», — пояснює мету ходи представниця громадської жіночої організації «Сфера» Анна Шаригіна.

На початку маршу група чоловіків із прапорами організації “Традиції і порядок” вишикувалися попереду колони маршу, на що поліція не зреагувала та очолили марш Наприкінці акції правоохоронці оточили учасниць маршу кільцем, натомість близько 20 людей, які протестували проти гендерної рівності зайняли центр площі і рухалися без перешкод. Врешті решт їх пропустили за оточення, де вони намагалися провокувати конфлікти, чіплялися до учасниць, намагалися їх залякувати Але в цілому марш пройшов безпечно.

Марш жіночої солідарності відкрив програму «Тижнів Жіночої Солідарності» – щорічного березневого соціально-освітнього проєкту, присвяченого проблематиці гендерної нерівності в Україні та розвитку руху жінок за свої права та свободи. Проєкт організований «Харківським Жіночим Об’єднанням “Сфера”», реалізується харківськими жінками та включає лекції, круглі столи, дискусії та кінопокази.

Більш детальну інформацію можна знайти на сайті ГО “ХЖО СФера”, на фейсбук-сторінці, або в Instagram-акаунті проєкту.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *