Харків Прайд 2020

Happy Pride, друзі! Усе сталося, як гадалося. І це тільки початок.

13 вересня відбувся перший в Україні АвтоПрайд, і його зробили ми. Досі нечувана у Харкові подія – автоколона з понад 20 веселкових автомобілів зі 100 людьми, яка рухалася однією з центральних та найдовших автомагістралей міста – проспектом Гагаріна. Нам вдалося привернути увагу містян і містянок до існування ЛГБТ-спільноти та до проблеми обмеження прав ЛГБТ-людей в Україні. Попри спроби радикальних угруповань нас залякати, завдяки злагодженій роботі поліції Автопрайд відбувся за запланованим сценарієм. Колону АвтоПрайду супроводжували 6 поліцейських авто, а також більше 300 правоохоронців працювали в цей час у місті для забезпечення громадського порядку.

Зазначимо, що за напади на учасників та учасниць Прайду минулого року досі ніхто не покараний. Тому напередодні АвтоПрайду ми робили офіційну заяву, закликаючи противників, владу та інших харків’ян утриматись від насилля по відношенню до учасників/ць і організаторів/ок ХарківПрайду та наших союзників. Ми закликали і закликаємо поважати право на мирне зібрання, так само, як ми поважаємо право на свободу слова. З метою безпеки АвтоПрайду маршрут та час маршу ми повідомили учасницям та учасникам лише за кілька днів до події.

Для нас було важливо, щоб цього року АвтоПрайд пройшов максимально безпечно, адже це про видимість ЛГБТ+ спільноти як у Харкові, так і в Україні загалом. Віримо, що харків’яни, побачивши нас, стануть більш відкритими, дружніми до різноманіття та зрозуміють проблеми, з якими стикаються представники ЛГБТ-спільноти як в побуті, так і на законодавчому рівні.

Ми дякуємо усім журналістам, які висвітлили АвтоПрайд у своїх медіа та підтримали нашу ініціативу. Обіймаємо усіх наших волонтерів, які майже два тижні допомагали робити інтервенції в міський простір, підвищувати видимість ЛГБТ+, а сьогодні просто святкували разом з нами цю подію.

Прайд – це не лише боротьба, а й свято власної гідності та права бути собою. Нам вдалося трохи розмалювати місто в веселку і в той самий час заявити про серйозні речі. Бо це важливо для всіх.