Тиждень Жіночої Солідарності

Неделя Женской Солидарности Харьков 2017

Дата Час Тема Місце
01.03.2017 19:00 АКЦентр
пр. Гагаріна, 1, оф.2-25
02.03.2017 19:00 Студія 42
Палац Праці, 7 під, 2 пов.
03.03.2017 19:00 Кінотеатр 8 1/2
вул. Донця-Захаржевського, 6/8
04.03.2017 14:00 Урочисте відкриття Тижня Жіночої Солідарності. Жива бібліотека Гендер у роботі Філармонія
вул. Римарська, 21
05.03.2017 15:00 – 19:00 Марафон феміністичного татуювання СКЦ Автономія
майдан Героїв Небесної Сотні, 30
06.03.2017 19:00 Турбота та робота: баланс між працею та материнством. Вечірня кава для професіоналок. Пластилінова vorona
вул. Сумська, 17
07.03.2017 19:00 Гендерна рівність = економічна рівність? Продуктивна та репродуктивна праця Лакан
вул. Пушкінська, 74
08.03.2017 14:00 Марш Жіночої Солідарності. Вимагаємо 100%! Місце уточнюється
10.03.2017 19:00 proЖіночі читання Літературний музей
вул. Багалія, 6
11.03.2017 15:00 Інклюзивність та гендер: можливості для жінок з інвалідністю. Панельна дискусія Харків today
Мироносицька, 8
11.03.2017 19:00 Сім’я, дружня до жінки, або Які варіанти є у Берегині. Панельна дискусія КвірХоум Харків

Контакти:
Шаригіна Анна
+38063 1222054
https://www.facebook.com/spherewa/
https://vk.com/8marta_kh

ПРОГРАМА ЗАХОДІВ

image description

01 березня о 19:00
АКЦентр
пр. Гагаріна, 1, оф.2-25

МІСЦЯ ЖНОЧОЇ СИЛИ ХАРКОВА.

Поговоримо про жіночу силу та її вплив на міську архітектуру. Що відбувається, коли жінка виявляє насильство щодо міста? І як місто реагує, коли вона солідарна та занепокоєна потребами різних людей. Спробуємо перекласти урбаністичну мову на мову прав, злочинів та сили різних типів. Запрошуємо до дискусії, запитань та міркувань.

Євгенія Губкіна. Архітекторка, дослідниця, кураторка. Закінчила Харківську академію міського господарства за фахом “містобудівництво”, у тому числі аспірантуру. Магістерська та аспіранська наукові роботи стосувалия реабілітації та розвитку соцміста Харківського тракторобудівного заводу. Засновниця авангардного діночого руху “Модерністки”.

image description

02 березня о 19:00
Студія 42
Палац Праці, 7 під, 2 пов.

ІНДУСТРІЯ СЕКС-РОБОТИ: ЖІНКИ І ВЛАДА.
Круглий стіл.

Мало хто так оточений міфами і соціальної стигмою, як жінки, залучені до секс-роботи.

Традиційний підхід зводиться до засудження їх за «аморальність», і це жорстко критикується прогресивними силами. Сьогодні ясно, що в питанні секс-роботи недоречно ані моралізувати, ані обмежувати міркування тільки однією позицією: як у будь-якому комплексному явищі, тут існує безліч зацікавлених сторін. Яким є погляд законодавства України та близьких до нас держав на секс-роботу, а яким – законодавств ЄС і США? Що з цього виходить на практиці і які виникають труднощі в правозастосуванні? Про що ми можемо дізнатися з особистих історій секс-працівниць щодо індустрії, клієнтів, правоохоронців? Як забезпечити дотримання прав людини, дати жінкам гідне життя? Нарешті, чому на Донбасі до секс-роботи масово залучаються підлітки, яку роль у цьому відіграє окупаційний уряд, а яку – українські військові?

Про все це вам розкажуть наші доповідачки.
Незважаючи на відмінність у думках, усі вони стоять на позиціях гуманізації і руйнування стигми. Хоча ми центруємося на жінках, ми визнаємо, що секс-працівниками також бувають чоловіки.

Вступне слово від координатора заходу Море Оранського, учасника проекту «Тиждень жіночої солідарності. Харків».

Проект документальної вистави про секс-працівниць. Маріам Агамян, активістка, театральна драматургиня, соавторка феміністського проекту «Мене бісіть», працює над документальною виставою спільно з дослідницею Галиною Ярмановою.

«Законодавство країн Східної Європи і Центральної Азії, що стосується прав секс-працівниць. Правова практика». Айгуль Муканова, коордінаторка Регіональної мережі правової допомоги людям, яких зачепила епідемія ВІЛ / СНІД.

«Законодавство і судова практика ЄС і США щодо секс-працівниць». Юлія Размєтаєва, к.ю.н., асистентка, НЮУ ім. Ярослава Мудрого.

«Секс заради виживання: проблема підліткової секс-роботи на Донбасі». Катерина Шутальова, кризовий психолог, співробітниця мобільної бригади проекту ЮНІСЕФ.

«Що насправді думають секс-працівниці про свою роботу, наскільки вона є для них важливою, які відчуття та переживання вона викликає. Чи треба секс-працівниць рятувати?». Наталя Ісаєва, директорка самоорганізації секс-працівниць «Легалайф-Україна», секс-працівниця з 15-річним стажем, правозахисниця.

3 марта просмотр фильма и дискуссия

НАВІЩО ЖІНКАМ СОЛІДАРНІСТЬ.
Дискусія навколо кіно.

image description

04 березня о 14:00
Філармонія
вул. Римарська, 21

Урочисте відкриття Тижня Жіночої Солідарності. Жива бібліотека Гендер у роботі.

Відкриття Тижня Жіночої Солідарності цього року присвячено проблемі гендерної нерівності в економічній сфері та економічним можливостям жінок в Україні.

В рамках Живої Бібліотеки про (не)жіночі та (не)чоловічі професії познайомимось із книгами про такі гендеровані професії: начальниця служби безпеки, байкерка, балерон, диригентка, профемініст, директорка гендерного музею. А крім цього на вас чекають сюрпризи, солодощі та анонси заходів Тижня.

Доднуйтеся! Вхід вільний!

Тиждень Жіночої Солідарності-2017: економічні можливості жінок

Тиждень Жіночої Солідарності – щорічний березневий соціально-освітній проект у Харкові, який привертає увагу суспільства до питань гендерної нерівності.

Можливо, комусь здається, що в Україні не існує дискримінації за ознакою статі та гендеру, а жінки уже досягли рівних прав і можливостей із чоловіками.

Проте, обслуговуючу працю досі називають «жіночою» і це наразі взагалі не сприймається суспільством як робота. «Вона сидить вдома», – говорять про жінку, яка виконує хатні і материнські обов’язки цілодобово і безкоштовно. І потім зазвичай люди додають, що це таке «жіноче призначення» і що у жінок є інстинкт бути матір’ю і берегинею.

В українському суспільстві досі є ті, хто вважають, що «жіноча» і «нежіноча» справи існують, а законодавці заборонили більше, ніж у 300 професіях «використання жіночої праці». Ми можемо легко сказати «прибиральниця», «медична сестра», «вчителька», але стидаємось і критикуємо вживання фемінітивів «президентка» і «директорка».

Відповідно до даних національної статистики, середня працівниця отримує заробітну плату, меншу на 30% від тієї, що отримує середній працівник.

Жінок об’єктивують у рекламі і використовують, щоб привернути увагу до продукту. В публічному просторі чоловіки продовжують говорити про те, що жінки «прикрашають» їхню реальність і слугують щоб когось розрадити.

Більшість з тих, хто залучені у секс-роботу в нашій країні – саме жінки, а дехто просто змушені продавати своє тіло військовим, щоб прогодувати дітей. Але це і досі «незручні» теми, про які не варто говорити у «чемному товаристві», тому ці жінки лишаються невидимими разом із своїми проблемами.

Жіноча соціалізація містить настанову на конкуренцію – нас змалечку навчають, що треба перемагати і долати на шляху до «перемоги» всіх, і одна одну.

Тиждень Жіночої Солідарності 2017 присвячений економічній рівності жінок і чоловіків. Методом спротиву гендерній дискримінації обрано жіночу солідарність.

Низка освітніх заходів – відкриті дискусії, круглі столи, лекції, зустрічі з медіа, акції та Марш Жіночої Солідарності – пройдуть у період з 01 по 12 березня у Харкові.

Проект «Тиждень жіночої солідарності» організований групою ініціативних людей, ГО «Харківське Жіноче Об’єднання “Сфера”», реалізується за підтримки Представництва Фонду ім.Гайнріха Бьолля в Україні та інших небайдужих партнерів.

Запрошуємо! Вхід на всі заходи вільний!

Анонс Недели Женской солидарности в Харькове 2017

Анонс Неділі Жіночьої солідарності у Харкові 2017

Top