8 березня 2015 року

Нескінченний потік мертвих квітів один раз на рік. Купа гарних слів від чоловіків у фартуках – тільки сьогодні. Невичерпна кількість жартів з цього приводу. Набридло? Нудить? Ніяковієш?
Повернемо святові його первинний зміст!
8-march
Проект «Стать-Горизонталь» прагне ознайомити широку авдиторію із сучасними практиками фемінізму, висвітлити ситуацію із гендерною (не)рівністю в українському суспільстві.

Для цього ми – ініціативна група харківських жінок – організуємо заходи різних форматів: панельні дискусії, перформанси, акції, публічні лекції, перегляди фільмів та вистави. Разом з усіма зацікавленими ми зможемо дослідити практики протистояння патріархальним структурам і системам гноблення та можливості їх змінити.

«Особисте – є політичне!» Тому у нашому проекті об’єдналися лекторки, активістки, культорологині, арт-діячки, перформерки… Різні жінки працюють разом, щоб винести у суспільний простір власний досвід, який дозволяє перетворити жінку із об’єкта на активну суб’єктку, надихає на суспільні та особисті протести.

Проблема рівних можливостей для чоловіків та жінок у більшості пост-соціалістичних країн залишається на маргінесі уваги політиків та громадян/ок. 1991 року усі ці країни перебували приблизно в однаковому культурному та соціальному просторі, однак власний шлях подальшого розвитку кожна з них визначала самостійно. Маючи схоже культурне тло, за ці 25 років ми сформували свою світоглядну систему, яка охоплює питання ролі жінок у культурі та соціумі, і свободи та рівності, і можливостей соціальної ідентифікації кожної людини.

Наш проект має стати дослідженням українського активізму на користь жінок, феміністського руху в Україні, визначити найгостріші питання сучасного суспільства, запропонувати альтернативні моделі соціальної дії.

Що саме?

03 березня
о 19.00 Муніципальна галерея. Відкриття проекту. Дайджест реклами про жінок.

04 березня
о 19.00 Муніципальна галерея. Лекція “Культура зґвалтування”. Ганна Гриценко.

05 березня
о 15.00 Академія Культури. Панельна дискусія: Ідеальне жіноче тіло. Проект “Голоси”. Тамара Злобіна.
о 19.00 Книгарня Є. Презентація феміністської антології «Образ. Стать. Тіло». Катерина Міщенко.

06 березня
о 15.00 Академія Культури. Панельна дискусія. Сучасні практики феміністського спротиву.
о 19.00 Муніципальна галерея. Лекція «Постколоніальний фемінізм». Надія Чушак.

07 березня
о 14.00 Бібліотека Короленка. Жива бібліотека про жінок.

08 березня
о 12.00 Вулиці Харкова. Акція «Вітаємо з…» вітання жінок на вулиці, розповсюдження альтернативних листівок.
о 18.00 Театральне дослідження “Вбити жінку”